Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

 

Úvod

IT media sehrávají stale větší úlohu v myšlení lidí, ale také v marketingu různých firem, samotné IT media nevyjímaje.

Různé testy jsou jedním z nástrojů, jak na myšlení a hlavně chování lidí působit. Kámen úrazu je v čestnosti a poctivosti jednání společností firem a tyky konkrétních jedinců.

 

Historická fakta

Můžeme se dočíst, že je poopraven kompilátor, tak aby zvýhodňoval, či znevýhodňoval nějaký procesor, když se celá záležitost dostane před soud, společnost se hájí, že o ničem neví a zřejmě jde pouze o nedbalost jejich zaměstnanců, kteří takové "chyby" v programech vytvořili.

Můžeme se dočíst, že ten či onen test zvýhodňuje, ten či onen procesor a společnosti se opět hájí, že jde pouze o horší optimalizaci, kterou prováděl některý jejich zaměstnanec.

 

Praktiky

Poslední dobou se stalo "módní záležitostí", že některé přední české IT media jdou daleko za hranice své "nestrannosti" a samy se aktivně podílí na marketingu společností o jejichž výrobcích píší.

Pro dosažení lepší efektivity takové činnosti, se tu a tam něco opomene, některé zdroje se záměrně ignorují a jiné se záměrně berou více vážně než je zdrávo.

Ve vlastní činnosti se při testech a recenzích tu a tam něco zapomene či zase naopak přidá. Tábory příznivců všech stran se uměle rozeštvávají a čtivost takových stránek nebývale roste.

Vše funguje zdánlivě tak jak má, pokud se nenajde někdo, kdo vznese konkrétní dotazy a redaktoři musí s pravdou ven. Pokud je web postaven převážně či pouze na manipulacích s lidským myšlením, je nejvhodnější takového šťourala jakýmkoliv způsobem zesměšnit a či jinak znedůvěryhodnit, či odvést diskuzi zcela jiným směrem, pokud by nebyla taková operace jistá, pak je nejjednodušší příspěvky rychle mazat a mazat.

 

Současnost

Vše začalo jako vždy celkem nevině, redaktor Zdeněk Obermaier napsal článek "Vliv CPU na herní výkon".

.

 

Většina výsledku byla blízko plichtě, nebylo ani vítězů ani poražených, redaktor však k dosažení výsledků použil následující konfigurace:

 .

 

 Podivné nastavení

Hned na první pohled byl pro mne zarážející velmi nízký takt HyperTransportu, který se výrazně podtaktoval a konkurence se hnala s taktem daleko nahoru, ani nastavení násobiče s ohledem na propustnost pamětí nebylo příliš šťastně zvolené, proto jsem se velmi slušně dotázal, zda jde o chybu či nějaký konkrétní záměr?

.

 

Jak si může každý povšimnout, můj první příspěvek i s řadou reakcí dávno zmizel, zachytil jsem až příspěvek opakovaný, ten však opět rychle zmizel, mizely samozřejmě i další a další příspěvky, které chtěly jakékoliv vysvětlení proč byl samotným nastavením, které provedl Zdeněk Obermaier, procesor AMD předem naprosto degradován.

  

Příspěvky mizely jako v černé díře 

Web PC tuning je v poslední době úplným mistrem v moderování diskuzí a to i stylem "vymaž vše co tě neoslavuje", či "zničit konkurenci"!

.

 

Závěr

Jen jsem poukázal na některé praktiky vedoucí k mylným, či spíše cíleným závěrům, tak se nenechte vtáhnout do víru marketingu a takto moderovaných diskuzí. Závěr nech si každý vytvoří sám.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz