Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

 

 

Úvod

Jak již bylo zmíněno v článcích Hi-Fi fóra a jejich postavení v ČR-SR a Hi-Fi fóra a jejich postavení v ČR-SR podruhé, internetové periodikum Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X se postupně stalo, co se týče návštěvnosti nejlépe hodnoceným Hi-Fi webem v ČR-SR prostoru, co se týče audio Hi-Fi problematiky je na tom obdobně.

 

Současné postavení

Audioweb 

 

Zde nezbývá než zopakovat, že jde o komunitu zaměřenou převážně k Aldaxu, od čehož se odvíjí celá její politika. Převážná část dotazu je dopředu odsouzena a jediným možným řešením je, řešení spojené s Aldaxem, tímto je dopředu pohřbíváno téměř vše odlišné, jiný názor se většinou nepřipouští, diskuse se často manipulují aby se vytvořil obraz větší odbornosti. Neznalost mnohých konstrukcí se povýšila na jejich nefunkčnost a neznalost jejich tvůrce, většinou je tomu však naopak. Konstrukce směřované do oblasti Hi-Fi jsou spíše vzácností hlavní proud je opět do obchodních produktů Aldaxu. Světová pozice dle nezávislého zdroje je kolem místa 262tis a v ČS končinách kolem se web propadl za pozici 1800.

 

Elweb

 

Stále je to komunita zaměřená převážně k obecnému bastlení, značně nevyhraněná, stále více k mnohým nesnášenlivá. Fórum je neadresné, často diskutující si vypůjčují cizí Nicky, není výjimkou, že sám moderátor Nicky u nevhodných příspěvků hromadně změní na jemu nepohodlnou osobu. Komunita kde jakékoliv poznání nemá své místo, proto se dodnes zastává názor, že pro kvalitní hudbu stačí šířka pásma 20kHz a hudební signál nemá žádnou dynamiku, přičemž jsou na své (NE)znalosti náramně hrdi. Svou naprostou nevědomost nahrazují urážkami druhých.  Hi-Fi technika a konstrukce jsou zde naprosto cizí. Světová pozice dle nezávislého zdroje  je kolem místa 400tis a v ČS končinách se pozice zlepšila na cca 1700. místa.

 

Svetelektro

 

Komunita zaměřená převážně k obecnému bastlení a úplně začínající, značně nevyhraněná ovládnutá moderátory s jiných webů, kteří ji mají často k prosazování svých názorů či nevalných znalostí. Hi-Fi technika a konstrukce jsou zde rovněž naprosto cizí. Světová pozice dle nezávislého zdroje je kolem místa 430tis na Slovensku kolem pozice 2700.

 

Slovanet aneb DiyAudio.sk

 

Web zaměřený převážně na domácnost a firmy, na jehož provozu má i nevýznamný podíl komunita sdružená na HiFi fóru zaměřená převážně k prodeji audio techniky. Najde se sice několik málo schopných jedinců, ale celá atmosféra se stále nese v Dudkovském duchu, se značnou preferencí až démonizací konstrukcí DPA. Vše co není v souladu s nosnou politikou fóra a mohlo by jakýmkoliv způsobem ohrozit přítomnost Dudkova ducha je potlačováno. Světová pozice dle nezávislého zdroje je kolem místa 200tis na Slovensku pozice za místem 1300. Samotné fórum, jako DiyAudio.sk má však pozici výrazně horší.

 

Hi-Fi svět jako nejúspěšnější Hi-Fi web

 

Dnes již velmi významný web, který si svou pozici neustále vylepšuje, jako jediný v současné době zaměřen do oblasti Hi-Fi konstrukcí. Web kde se dá dohledat mnoho teorie, často i světově nové doposud nikde nepublikované i velký kus historie a počátků elektrotechniky jako takové. Web, který  trvale musí čelit konkurenčním bojům a nekalým praktikám, viz  Jaromír Merhaut naprostý zoufalec či křivák k pohledání ?, přesto se dokázal v žebříčku hodnocení vyšplhat na první místo, které si neustále upevňuje. Světová pozice dle nezávislého zdroje se posunula k místu 180tis a v ČS končinách se drží pod místo 800, což dlouhodobě představuje nejlepší pozici mezi konkurenčními weby.

 

Závěr

Tolik co se týká ohlédnutí a celkového shrnutí uplynulého období. Po zveřejnění prvního hodnocení Hi-Fi fóra a jejich postavení v ČR-SR enormně vzrostl počet různých útoků, přibývá řada registrovaných členů z Moskevských, Kyjevských, Polských, ale i Čínských IP, podstatnou část spamovacích robotů se daří trvale blokovat. Hi-Fi svět se krom vlastních originálních textů a  problematiky věnuje za dodržování Autorského zákona  i dění kolem, jako je Pavel Dudek vzestup a pád?, Hi-Fi zesilovače Sroll vs. HQQF či PA300SSE zesilovač od BVaudio, což se ne vždy může všem zamlouvat, ale i to Hi-Fi problematice a dění kolem patří a čtenáře to zajímá. Krom toho je třeba tu a tam napsat text jako Jaromír Merhaut naprostý zoufalec či křivák k pohledání ?,  aby bylo zcela jasné kdo dnes staví opravdové Hi-Fi zesilovače, kdo žije z minulosti a kdo jen kalí vodu a škodí.

   

Diskuse

 

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2020 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz