Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

 

Úvod

Ohlédněme se nejdříve za několika s dlouhé řady, redaktory IT světa uměle vyvolanými senzacemi uplynulého období.

.

 

 

Nové grafiky podle ovladačů Catalyst

Není tomu dávno, co se nejenom českým IT mediím značně popletlo značení grafických karet AMD a redaktoři hledali a hledali senzace v Catalystech, výsledkem byly naprosto fantastické a zaručené zprávy...

.

 

Přitom se stačilo podívat na stránky AMD a hned bylo po spekulacích a bublina splaskla dřív než vznikla. Jenže  redaktoři stejně jak v článku "Věřte, nevěřte testům!?" mazli a mazli nevhodné příspěvky, které nebyly v souladu se záměrem vyvolat senzaci a čtivost, či dokonce pošpinit  AMD, jinak nelze vysvětlit chování redaktorů, kteří záměrně fakta manipulovali a mazali.

 

AMD AM3 procesory mají problém s DDR3

Následovala další a další významnější akce z dezinformační série IT redaktorů.

.

 

 Samozřejmostí se již stala cíleně moderovaná diskuze, kde nelze vyloučit, nejenom mazání nevhodných příspěvků, ale i psaní, vhodných příspěvků samotnými redaktory, přičemž veškeré fakta o 77 chybách I7, nebo dokonce o bezpečnostní hrozbě chyb u konkurence mizely jako v černé díře. Samozřejmě i zde jde zcela o teoretickou chybu, která nemá pro běžný provoz žádný faktický význam, stejně jak "Katastrofická" chyba TLB, nikterak neohrožuje výkonnost Jaguára s jeho 45tisíci procesory.   

 

AMD Catalysty

Zanechme však dezinformačního dění v českých IT médiích a podívejme se na něco faktického, co se v uplynulém období událo.

.

 

V katalystech AMD najdeme rozsáhlou podporu grafických karet, ale je zde i velmi zajímavá podpora mobilních grafických karet a nechybí ani podpora grafických karet vyráběných 40nm výrobním procesem.

 

AMD certifikace

Podívejme se, jak je na tom AMD s certifikací svých produktů a zjistíme, že ani zde AMD nezahálí a jsou certifikovány, jak produkty vyráběny 55nm výrobním procesem, tak má AMD v PCI-SIG certifikováno již celou řadu produktů přicházejících na 40nm výrobním procesu.

.

 

 

Termíny

Vyčkejte Hannoverského CeBITu konaného 3. až 8. března 2009, kde AMD zřejmě prozradí více, škodou je, že se nezúčastní společnost Intel, stejně tak nebude Intel 2. až 6. června 2009 na Computexu v Taipei, kde AMD zřejmě již představí RV8XX s DX11 a můžeme se těšit na Radeony HD 5XXX.

  

Zdroj: AMD, PCI-SIG

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz