Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

 

Nejnovější zvěsti pocházející z Asie praví, že společnost AMD pracuje společně se společností Nvidia na řešení PhysX pro grafické karty AMD ATI.

Nedávná minulost

Nedávno jsem napsal, že "AMD se doposud neúčastnilo žádného jednání o možném využití fyziky s použitím PhysX. AMD opakovaně zdůraznilo, že nebyli nikdy od Nvidie osloveni za účelem jakékoliv spolupráce v této oblasti. Richard Huddy je připraven na první nabídku od Nvidie", ale rovněž jste se mohli dočíst "Pokud by AMD implementovalo pouze Nvidia CUDA, tak by se nemusela Nvidia o svou budoucnost moc obávat a stála by společně s AMD proti Intelu, jinak by mohla stát proti seskupení HAVOK, AMD a Intel, předpokládám, že AMD se natolik nevyhraní a ponechá si otevřenou cestu i pro technologie CUDA."

 .

 

 

Současnost

Před několika dny nadšenci z  NGOHQ demonstrovali PhysX na Radeonu HD 3850, IT svět mohl být jen překvapen jednoduchostí s jakou bylo výsledku dosaženo.


Závěr

Pokud se článek zakládá na pravdě, pak se pozice společnosti AMD výrazně mění, díky podařené řadě AMD ATI Radeon 4XXX se z AMD konkurentů, Intelu a Nvidie rázem stávají AMD spojenci, kteří ve svém zájmu podporují společnost AMD na poli zapracování fyziky do grafických karet, Intel s technologií Havok a Nvidia s technologii CUDA či PhysX.

Společnost AMD tím může získat řadu výhod nad svými konkurenty Intelem i Nvidiou, neboť jako jediná by mohla těžit s obou technologií zpracování fyziky.


Zdroj:HKEPC, Tech Power Up, NGOHQ

 

L

Nejnovější

Copyright © 2020 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz