Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

 

Úvod

Po krátké odmlce, která byla zapříčiněna čekáním na výrobu plošných spojů a drobným napadáním tohoto webu, se opět vracíme k topologii Federmann, řadě zesilovačů HQQF. Pro začátek si představíme jednoduchou konstrukci nazvanou HQQF 800 Watt mini, složenou ze dvou modulů koncového stupně HQQF-55-506W-5-1 a jednoho modulu řízení napájení HQQF-55-200.

 

Eagle

Pro účely kvalitního návrhu prostorového uspořádání jsem si vytvořil knihovny v Eagle, které obsahují modul řízení napájení HQQF-55-200 a také modul koncového stupně HQQF-55-506W-5-1, který jsem navíc vytvořil se třemi podobami mechanického uspořádání modulu.

 

 

 

Závěr

Zatím jde o velmi jednoduchou konstrukci, pro dokončení prostorového uspořádání musím vytvořit ještě knihovnu výkonových transformátorů, případně výkonových chladičů, poté bude představena i prostorová podoba celého zesilovače.

Mnozí si mohou zapojení jednotlivých modulů upravit k obrazu svému. V tomto příkladě zapojení jsem nepoužil regulační potenciometry na vstupech zesilovačů, spíše jsem se snažil znázornit správné zemnění vstupních vodičů.

Bude brzy následovat několik doporučených zapojení modulu HQQF, od právě uvedeného malého HQQF 800 Watt mini, přes ještě menší jednokanálové zapojení, přes můstkové vícekanálové zapojení až k aktivním reproduktorovým soustavám.zapojení  Některé vzorové konstrukce budou i realizovány.

  

Diskuse