Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Hodnocení uživatelů: 1 / 5

Aktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

  

Úvod

Věřte, nevěřte PC Tuningu, název mohl znít i  "Zeleno-modrý PC Tuning" nebo jen "Zelený PC Tuning". Právě takto by se dal hodnotit dlouhodobý dopad činnosti jejího redaktora Zdeňka Obermaiera na samotnou podobu webu. Zdeněk Obermaier je možná jen příznivcem zelené či modré barvy, možná je příznivcem společností Nvidia a Intel, které mají tyto barvy ve svém logu. Není však vyloučeno že má Zdeněk Obermaier ze své činnosti ekonomický profit. Pojďme se podívat na některá nezajímavá fakta.

 

Záměrné nepravdy a poškozování konkurence

Velmi často se objevují články tohoto redaktora, které mají drobné vady na kráse, tu a tam se něco opomene. O pouhé opomenutí však nejde, jde spíše o cílenou činnost, která má zcela jasný cíl, poškodit jednu stranu, aby zvýhodnění jiné strany více vyniklo. Drobnosti, které jsem popsal v článku Jak na přetaktování, nebudu ani příliš rozebírat. Něco málo jsem popsal v článku  Věřte, nevěřte testům!?

 

 

 

Již zde bylo patrné mazání celých diskusí a moderování diskuse tak, aby nebyla oponentní a pouze vychvalovala samotného redaktora a pravě vychvalovaný produkt.

 

Záměrná manipulace s veřejným míněním

Čas pokročil a praktiky uvedeného redaktora se příliš nemění, jen se více profilují a stále více se ukazuje rozsah manipulací, jak si ukážeme dále, nejde již jen o manipulaci s fakty, poškozování některé značky, ale i manipulace s veřejným míněním, kde redaktor PC Tuningu  Zdeňek Obermaier nezná naprosto žádné hranice.

  

 

 

Jak se již stalo pravidlem při prosazování Nvidia GF100, jsou Obermaierovy články cílené, tak aby všemožně tento produkt nadřazovaly na cokoliv jiného. Připustit názor, že GF100 táhne Nvidii ke dnu je naprosto nemyslitelné a na veřejnost za žádnou cenu nepustitelné. 

Za tímto účelem napsal i článek " Rozhraní DirectX 11 a jeho nejbližší budoucnost". Svůj text však nepostavil na novosti, neustálém pokroku a cílům, které mají být těmito technologiemi dosaženy. Celý článek je o tom, jak je DX11 nepoužitelný, jak je nanic a není žádný důvod kupovat grafické karty s touto podporou, údajně stále stačí DX9, kde je Nvidia stále dobrá a navíc dokáže vytvořit více obrázků za sekundu než konkurence.

 

 

O důvodech a přínosu DX11, o tom že výpočty jsou mnohem složitější a obraz realističtější však raději pomlčel. Cokoliv se na toto téma objevilo v diskusi, bylo okamžitě mazáno. Aby své texty více zdůraznil, použil lživý text, kterým dokladoval pouze 3,5% her pro PC.

Kategorizaci "Lživý text" mohu použít s čistým svědomím, navíc bych měl použít "záměrně lživý text". Neboť jsem nejenom já opakovaně upozornil na nepravdy, kde nejenom dle Norského Ministerstva kultury, vychází čísla naprosto jinak, hlavně samotné hry na PC, ale i Online hraní na PC, ale vše bylo okamžitě smazáno. 

 

 

 

Po smazání celé kritické, ale přitom diskuse korektní a slušné, se najednou objevil příspěvek zcela opačného ražení a pak další a další.

Pro nezasvěceného čtenáře se rázem jeví článek, jako článek naprosto korektní, ukazující obraz současnosti. Vše nesouhlasné bylo smazáno, mnoho souhlasných a oslavných příspěvků přibylo. Jak si ukážeme dále, není vyloučeno, že takové příspěvky si pod mnoha identitami píše sám autor a jeho kamarádi.

 

Cílevědomé znevažování a poškozování konkurentů

To hlavní proč jsem se rozhodl na toto téma napsat článek, zatím uvedeno nebylo. Mr. redaktor PC Tuningu  Zdeňek Obermaier nezná naprosto žádné hranice, on nectí ani normy slušnosti a práva.

 

 

 

Aby své zcela záměrné mystifikace svých čtenářů dovedl ke správnému konci, není mu cizí se snížit na vydávaní se pod mnoha Nicky za své příznivce či odpůrce, ale ani zde jeho schopnosti nekončí. Mr. redaktor PC Tuningu  Zdeňek Obermaier šel tak daleko, že rozesílal různé výhružné SMS zprávy a ani to nestačilo, tak zasílal různé vzkazy dopisy, které měly mít za následek uvedené osoby diskreditovat a poškodit.

 

 

Vyvstala otázka Je Matěj.Podola redaktor PC Tunnigu Zdeněk Obermaier? Jak se ukazuje, jde o jednu a tutéž osobu a takových identit má zřejmě Mr. redaktor PC Tuningu  Zdeňek Obermaier mnohem více.

 

Závěr

Dokumentování jednotlivých identit Mr. redaktora PC Tuningu  Zdeňeka Obermaiera, by bylo příliš zdlouhavé a také zbytečné. V mém případě jsem všechny potřebné materiály předal orgánům činným v trestním řízení, po čase byla věc, jak bývá v Českých zemích zvykem, neboť mi nevznikla přímá škoda, policii odložena. Od dob mého podání se zákon změnil a nyní lze takové skutky zařadit pod Cyberstalking.

Závěrem chci jen podotknout, že ne všichni redaktoři provozují zde popsané praktiky, ale velké weby by měly být v zájmu objektivity na výrobcích nestranné. Jak jsem popsal, nedá se určit, která informace je "zaplacena" a která informace je objektivní.

Pokud by někdo hledal nápovědu v diskusi, tak ji na stránkách PC Tuningu určitě nehledejte. Diskuze je často cíleně moderována a upravována k podpoře článku a autora. Nalézt v takové diskusi kousek objektivity, je pak příliš složité, až nemožné.

Internet se tak stává nástrojem na sbližování lidí, za což byl v těchto dnech navržen na Nobelovu Cenu Míru, ale jho činnost je i v rozdělování lidí a zneužívání k osobním cílům. Uvedený článek nechť slouží jako " Memento" nad obsahovou stránkou internetu, ale i tištěných zpráv a článků. V zájmu čehokoliv se dnes napíše cokoliv.

 

Diskuse

 

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz