Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

 

Úvod

O shrnutí celého vývoje procesorů, který se snaží nalézt cestu z pout X86kompatibile jsem se pokusil v článku Velmi dlouhá cesta k DirectX 11 a OpenCL 1.0. Je třeba si uvědomit, že nejde jen tak o nějaký vývojový krok, ale počátek nové éry ve vývoji procesorů, na jehož konci by měly být struktury s mnoha výpočetními jednotkami, jaké známe u grafických čipů, kde má dnes jedno jádro RV8XX 1600stream procesorů.

 

Záměrně jsem napsal s mnoha výpočetními jednotkami, neboť definice samotného jádra bude stále složitější. Něco málo jsme již prozradili v článku AMD Bulldozer přichází, dnes se podívejme na blízkou procesorovou budoucnost ještě podrobněji. Jádro bulldozeru bude disponovat možností zpracovávat dvě vlákna současně.

 

Multithreading

 

Na obrázcích jsou patrné vývojové kroky, odlišnosti od K7 i K8, ale také odlišnost od konkurenčního HTT. U AMD jde o jakési SW rozdělení jádra na dvě poloviny a každá polovina zpracovává své vlákno. Proto jsem v úvodu uvedl, že bude stále složitější definovat hranice samotného jádra.

 

Technika zpracovávaní více vláken není u AMD nikterak nová AMD patent květen 1996, jen se čekalo na vhodný okamžik nasazení.

 

Zdroj: PC Watch

 Diskuse

 

 

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz