Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

 

Psalo se před rokem

 

ATI nejspíše na konec prvního kvartálu 2009 připravuje nové mainstreamové grafické karty

 

(Jan Vítek, 25.12.2008, aktualita) Svět Hardware

 

Dle zpráv taiwanského listu Commercial Times a také Digitimes či dalších serverů již AMD přišlo se 40nm GPU označenými jako RV740, o čemž se již nějakou dobu diskutuje. Dle nejnovějších zpráv by tedy Taiwan Semiconductor Manufacturing Company měla v prvním čtvrtletí příštího roku začít produkovat tyto čipy ve velkém, aby byly ihned připraveny pro nové grafické karty ATI Radeon.


Do nových RV470 avšak ještě nevidíme, ale někteří si myslí, že půjde o RV730 (Radeon HD 4670) s dvojnásobným počtem stream procesorů, tedy 640, dále 32 texturovacími jednotkami a 16 RBE. Využít se mají kromě 40nm technologie také paměti typu GDDR5. Takový čip slibuje na mainstream velmi slušný výkon, i když samozřejmě také záleží na taktech.


A nakonec se novinka zmiňuje také o čipech NVIDIE, tedy rovněž 40nm verzích GT212, jež se mají dokončit na začátku příštího roku a produkce ve velkém se tedy plánuje spíše na druhý kvartál. GT216 a GT300 se pak objeví v polovině 2009 i později. Opět se tedy můžeme těšit na souboj nových generací.

 

 

 

Takto se diskutovalo

  

 

Psalo se taktéž před rokem

 

AMD potvrzuje náskok před Intelem i Nvidii

 

Napsal uživatel Federmann Neděle, 14 prosinec 2008 11:04 Hi-Fi Svět

 

Aktuální dění

Světové média včetně těch českých právě vzájemně přebírají spekulace o možných klonech RV770, pod názvy: "AMD chystá potenciální odpověď na duální GeForce GTX295" či "RV775 - známe detaily", samozřejmě jde o klony vyráběné ještě 55nm výrobním procesem.

Když jsem před nedávnem napsal, že AMD utíká Intelu i Nvidii, dnes již můžeme číst, že tento krok AMD byl úspěšný, první funkční grafické čipy vyrobené 40nm výrobním procesem v TSMC jsou na světě. Atd.

   


Současnost či naplňování hvězdopravectví?

Rok s rokem se sešel a „Nvidia GTX 300 Series“ stále klepe na dveře. Nvidia vystřídala několik čísel řady 3XX a vznikl nový název Nvidia Fermi. Vzniká mnoho zaručených správ o výkonu, ale to je tak všechno z tábora Nvidie.

 

Na druhé straně AMD Bulldozer přichází, Intel pozastavil Intel Larrabee a představil Intel Architecture a 48 jader. Nesmím opomenout ani, že Intel bude kupovat Nvidii, alespoň takové spekulace se objevily na internetu.

Popřední internetová média neustále vytváří obraz geniální a vynikající společnosti Nvidia a je jí růžové budoucnosti. Konec roku se blíží, ale Nvidia krom marketingových manévrů a cvičení kolem PhysX a CUDA nepředvedla za rok 2009 vůbec nic. Příští rok 2010 nás zajisté překvapí, ale jak, to si musíme počkat.

 

Diskuse

 

  

L

Nejnovější

Copyright © 2019 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz